ESCO Plus – audyt energetyczny

Doradztwo w zakresie efektywności energetycznej. Audyty i badania termowizyjne.

Kontakt:
+48 606 236 794

Doradca techniczny do domu

Doradca techniczny do domu. Budowa domu jest poważnym przedsięwzięciem i wiąże się z podjęciem wielu decyzji, często nieodwracalnych. Planując budowę domu, lub będąc już w trakcie budowy trzeba się zmierzyć z wieloma problemami. Sporo rzeczy, których nie bierze się pod uwagę wyjdzie już w trakcie budowy. Bazując na własnych doświadczeniach zdecydowaliśmy o wprowadzeniu usługi – technicznego doradcy. Czyli kogoś kto pomoże we wszystkich sprawach technicznych, skoryguje wizje architektów/dekoratorów wnętrz, jeśli trzeba. Przeliczy, porówna i wskaże większą opłacalność systemów ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, co się stanie jeśli zmienimy warstwę izolacji ścian jak to wpłynie na koszty itp..

Wynajmij doradcę technicznego do budowy domu

Chętnie zaangażujemy się w budowę Twojego wymarzonego domu. Na czym polega nasza usługa? Można powiedzieć, że to nic wielkiego, bo zdarza się tak, że wszystko jest naprawdę dopracowane w każdym szczególe. Czasem jest to jedna uwaga, czasem kilka mniejszych i większych zmian, ale zdarzają się też błędy, które możemy skorygować w fazie projektowej, lub w trakcie budowy … takie proponowane przez nas zmiany jesteśmy w stanie policzyć. Nie każda korekta wiąże się z obniżeniem kosztów eksploatacyjnych, nasze doradztwo uwzględnia również względy estetyczne, użytkowe oraz ergonomię budynku. Poniżej kilka przykładów.

Co może zmienić doradca techniczny:

  • zmiana grubości izolacji ścian
  • zmiana rozmieszczenia pomieszczeń
  • zmiana systemu ogrzewania i klimatyzacji
  • zastosowanie fotowoltaiki i korekty związane z jej doborem
  • zastosowanie i zmiana systemu wentylacji z rekuperacją
  • kalkulacje opłacalności różnych rozwiązań (ogrzewanie, rekuperacja, fotowoltaika, klimatyzacja)

Ile można zaoszczędzić?

Nie da się tego oszacować, ponieważ każdy projekt jest inny, budynki różnią się od siebie nie tylko wielkością, zależy też ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na budowę domu i co robimy, czasem będzie to 0zł, czasem kilka tysięcy złotych rocznie. Możemy też doradzić zrobienie czegoś ekstra po to żeby później płacić mniej. Poniżej kilka przykładów z poprzednich realizacji.

  • zastosowanie systemu rekuperacji – oszczędność 3000zł /rok
  • korekta rozmieszczenia systemu rekuperacji – oszczędność 300zł / rok
  • zmiana położenia budynku na działce, korekta rozmieszczenia okien – oszczędność ok. 500zł/rok

Jesteśmy audytorami energetycznymi. Mamy styczność z wieloma systemami ogrzewania, wentylacji, rekuperacji, klimatyzacji, oświetlenia, nawadniania. W pracy szukamy prostych i jak najbardziej efektywnych rozwiązań dla budynków. Właśnie dlatego korzystając z naszej pomocy znajdziesz najbardziej optymalne rozwiązanie dla Twojego domu – Zapraszamy do kontaktu 606 236 794.

Ile to kosztuje i jak to wygląda w praktyce?

Po zgłoszeniu się do nas umawiamy się na wizję lokalną na działce na której ma powstać lub powstaje dom. Przeprowadzamy wywiad z klientem jakie są jego oczekiwania względem projektu. Co chciałby osiągnąć, czego nie jest pewien. Analizujemy projekt i na jego podstawie przesyłamy sugestie. Podstawowy koszt doradztwa przy budowie domu to 2000zł netto. Co do sugestii i ich szczegółowości – każdy projekt jest inny i trudno określić zakres naszej pomocy. Jeśli ten miały ograniczyć się do braku uwag, nasze honorarium zostanie obniżone. Jeśli klient będzie potrzebował szczegółowych czasochłonnych obliczeń stawka może się zmienić – będzie to ustalane indywidualnie.

Potrzebujesz fachowców w konkretnej sprawie, zobacz: