ESCO Plus – audyt energetyczny

Doradztwo w zakresie efektywności energetycznej. Audyty i badania termowizyjne.

Kontakt:
+48 606 236 794

Projekt domu

Projekt domu jest poważnym przedsięwzięciem i wiąże się z podjęciem wielu decyzji. Planując budowę domu trzeba się zmierzyć z wieloma problemami. Sporo rzeczy, których nie bierze się pod uwagę wyjdzie później w trakcie budowy. Bazując na własnych doświadczeniach zdecydowaliśmy o wprowadzeniu usługi – technicznego doradcy. Czyli kogoś kto pomoże we wszystkich sprawach technicznych, skoryguje wizje architektów/dekoratorów wnętrz, jeśli trzeba. Przeliczy, porówna i wskaże większą opłacalność systemów ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, co się stanie jeśli zmienimy warstwę izolacji ścian jak to wpłynie na koszty itp..

Wynajmij doradcę technicznego przy projekcie

Chętnie zaangażujemy się w budowę. Na czym polega nasza usługa? Można powiedzieć, że to nic wielkiego, bo zdarza się tak, że wszystko jest naprawdę dopracowane w każdym szczególe. Czasem jest to jedna uwaga, czasem kilka mniejszych, lub większych zmian, ale zdarzają się też błędy, które możemy skorygować w fazie projektowej, które byłyby trudne do poprawy w trakcie budowy … takie proponowane przez nas zmiany obliczamy i pokazujemy różnice. Nie każda korekta wiąże się z obniżeniem kosztów eksploatacyjnych, nasze doradztwo uwzględnia również względy estetyczne, użytkowe oraz ergonomię budynku.

Co możemy zmienić:

  • zmiana grubości izolacji ścian
  • zmiana rozmieszczenia pomieszczeń
  • zmiana systemu ogrzewania i klimatyzacji
  • zastosowanie fotowoltaiki i korekty związane z jej doborem
  • zastosowanie i zmiana systemu wentylacji z rekuperacją
  • kalkulacje opłacalności różnych rozwiązań (ogrzewanie, rekuperacja, fotowoltaika, klimatyzacja)

Jesteśmy audytorami energetycznymi. Mamy styczność z wieloma systemami ogrzewania, wentylacji, rekuperacji, klimatyzacji, oświetlenia, nawadniania. W pracy szukamy prostych i jak najbardziej efektywnych rozwiązań dla budynków. Właśnie dlatego korzystając z naszej pomocy znajdziesz najbardziej optymalne rozwiązanie dla Twojego domu – Zapraszamy do kontaktu 606 236 794.

Ile to kosztuje i jak to wygląda w praktyce?

Po zgłoszeniu się do nas umawiamy się na wizję lokalną na działce na której ma powstać lub powstaje dom. Przeprowadzamy wywiad z klientem jakie są jego oczekiwania względem projektu. Co chciałby osiągnąć, czego nie jest pewien. Analizujemy projekt i na jego podstawie przesyłamy sugestie. Podstawowy koszt doradztwa przy budowie domu to 2000zł netto. Co do sugestii i ich szczegółowości – każdy projekt jest inny i trudno określić zakres naszej pomocy. Jeśli ten miały ograniczyć się do braku uwag, nasze honorarium zostanie obniżone. Jeśli klient będzie potrzebował szczegółowych czasochłonnych obliczeń stawka może się zmienić – będzie to ustalane indywidualnie.