ESCO Plus – audyt energetyczny

Doradztwo w zakresie efektywności energetycznej. Audyty i badania termowizyjne.

Kontakt:
+48 606 236 794

Rekuperacja

Rekuperacja Warszawa – projekt, montaż dla domu i firmy

Rekuperacja Warszawa. Serdecznie zapraszamy do skorzystanie z naszej oferty projektu, wykonania systemu rekuperacji dla domu jednorodzinnego, lub firmy. Straty ciepła związane z wentylacją mają największy wpływ na koszty w budynkach wielorodzinnych, oraz większych obiektach produkcyjno-usługowych. W domach jednorodzinnych straty związane z wentylacją nie zawsze będą na pierwszym miejscu, jednak bedą mieć istotny wpływ na cały bilans energetyczny budynku. W zależności od rodzaju projektowanego domu właściwie zaprojektowany system rekuperacji może znacząco obniżyć koszty eksploatacyjne w całym budynku, obniżając zapotrzebowanie na ciepło może umożliwić zastosowanie systemu ogrzewania o niższej mocy, co może pozytywnie przełoży się na koszty.

Rekuperacja – na czym polega?

Rekuperacja jest to mechaniczna wentylacja w budynku z zastosowaniem wymiennika ciepła. W dużym uproszczeniu polega na wymuszeniu wentylatorem obiegu powietrza w budynku, gdzie powietrze zużyte (wyrzucane na zewnątrz) wymienia ciepło z powietrzem świeżym pobieranym do budynku. W zależności od pory roku, albo chłodzimy powietrze przed wprowadzeniem do poszczególnych pomieszczeń, albo ogrzewamy.

Rekuperacja Warszawa

Działamy na terenie Warszawy i okolic – wykonujemy systemy rekuperacji w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz w większych obiektach. Jesteśmy zespołem inżynierów energetyki, specjalizujemy się w audytach efektywności energetycznej. Korzystając z naszej oferty masz pewność, że powierzony nam projekt zostanie właściwie wyliczony, dobrany i wykonany.

Dom energooszczędny, zero energetyczny

Chcesz zbudować, lub budujesz dom energooszczędny – rekuperacja będzie bardzo ważnym jej elementem! Zastosowanie grubszych warstw izolacji (ściany, połoga, dach), zastosowanie okien o lepszych współczynnikach przenikania ciepła jest oczywiste kiedy zależy nam na domu, które ma być energooszczędny.

Jednak samo docieplenie to za mało – wentylacja pomieszczeń, system ogrzewania budynku, oraz systemy wspomagające fotowoltaika, pompy ciepła, panele. To właśnie mieszanka tych instalacji zapewni pożądane przez nas efekty. Unikaj błędów i skorzystaj z pomocy fachowców – jesteśmy audytorami energetyki i właśnie tym się zajmujemy. Pomożemy wybrać odpowiedni system, przeliczymy i wskażemy różnice – jesteśmy niezależnymi – nie współpracujemy z jednym producentem i nie ograniczamy się do jednego rozwiązania. Projekt oceniamy jako całość, a nie jeden jego element.

Nie wiesz na co się zdecydować – każdy ciągnie w swoją stronę i zapewnia, że jego rozwiązanie jest najlepsze i najważniejsze. Każdy budując dom styka się z tymi problemami, czasem zdarza się, że znajdziemy kogoś kto na dane rozwiązanie narzeka. W przypadku rekuperacji często jest to hałas od wentylatora, niska wydajność instalacji niezgodna z projektowaną.

Właściwie zaprojektowany system rekuperacji

Średnio 30% strat ciepła w budynku jednorodzinnym to straty związane z wentylacją, w przypadku budynków energooszczędnych, czy zero energetycznych wartość ta rośnie. Właśnie dlatego stosuje się systemy rekuperacji. Taki system w zimie ogrzeje świeże powietrze pobierane z zewnątrz, poprzez wymianę ciepła z powietrzem zużytym, które wyrzucamy na zewnątrz budynku. W teorii sprawności rekuperatorów są bardzo wysokie, w praktyce wszystko zależy od instalacji, oraz prędkości przepływu powietrza.

Niemniej nadal zastosowanie systemu rekuperacji powinno wiązać się ze znaczącym obniżeniem strat ciepła wynikających z wentylacji budynku. Przy odpowiednim projekcie taka instalacja może mieć funkcję chłodzenia – zwiększając komfort w pomieszczeniach latem przy wysokich temperaturach (powyżej 25 stopni Celsjusza).

Serdecznie zapraszamy do współpracy i skorzystanie z naszej oferty rekuperacji!